Rózsahegyi rangadóval folytatódik a Niké Liga a DAC számára

Az októberi válogatott szünetet követően idegenbeli rangadóval folytatódik a bajnokság a DAC számára, ugyanis a csallóközi együttes szombaton Rózsahegyen játszik rangadót.

Fotó: dac1904.sk

Két hét szünet után folytatódik a szlovák labdarúgó-bajnokság (Niké Liga) a 11. fordulóval. A dunaszerdahelyi sárga-kékek két nyeretlen mérkőzést követően (döntetlen a Nagyszombat és vereség a Zsolnától) idegenben a Rózsahegy otthonában játszanak újabb rangadót.

A DAC a válogatott szüntet kihasználva a szintén Világi Oszkár tulajdonába tartozó ETO FC Győrrel játszottak felkészülési mérkőzést, melyet 3-1 arányban a sárga-kékek nyertek. Xisco Muñoz a sárga-kékek vezetőedzője nincs könnyű helyzetben, hiszen a Zsolnától elszenvedett hazai vereség alkalmával a dunaszerdahelyi szurkolók a távozását követelték.

„A Rózsahegy elleni összes eddigi összecsapás nehéz és kiegyenlített volt. A hazaiak jellemzője a töretlen küzdőszellem, egyértelmű játékstílusuk van. Tisztában vagyunk vele, mi vár ránk, a tavalyi szezonból elég tapasztalattal rendelkezünk velük szemben és a mostani idényben is figyeltük a fellépéseiket. Agresszívnek kell lennünk a párharcokban, oda kell figyelnünk a pontrúgásokra és az ellenfél hosszú labdáira. A rózsahegyiek elveszítették az utolsó két ligamérkőzésüket, minden bizonnyal szeretnék megtörni a rossz sorozatot, ezért rögtön az első perctől résen kell lennünk. Holnap fontos csata zajlik majd a felsőházért folyó küzdelemben, azt akarom a csapattól, hogy megmutassa a győztes ambícióit. A holnapi után két hazai bajnoki találkozó vár ránk, szeretnénk pozitív sorozatot építeni” – nyilatkozta a DAC spanyol vezetőedzője Xisco Muñoz a rózsahegyi mérkőzés előtt.

A csallóközi együttes a negyedik helyről várhatja a bajnokság 11. fordulóját, míg liptói ellenfele a tabella hatodik helyét foglalja el. A spanyol szakember továbbra sem számíthat Dimun, Gruszkowszki és a szezont jó formában kezdő Redzic játékára. A rózsahegyi keretben több dunaszerdahelyi futballista is található, mint Malý Matuš, Domonkos Kristóf, akik futballoztak Dunaszerdahelyen, de Tučný Ádám és Kelemen Marko is szerepelt a DAC utánpótlásában, míg Szolgai Máté éppen a DAC-tól szerepel kölcsönben a liptóiaknál.

A válogatott szünetben is gőzerővel készültek a sárga-kékek. Fotó: dac1904.sk

A Rózsahegy tavaly megnyerte a Szlovák Kupát ezáltal a nemzetközi porondon is szerepelhettek idén nyáron és egészen a play-off körig jutottak a Konferencia Ligában és egy hajszálon múlt, hogy nem jutottak be a csoportkörbe. A narancsmezesek csak úgy, mint a DAC egyaránt három vereséggel áll a bajnokságban kilenc mérkőzést követően, mivel mindkét gárdának van egy elmaradt találkozója. A két csapat között két pont a különbség a táblázaton a DAC javára.

Az előző idényben öt alkalommal is találkoztak a csapatok, a bajnokságban mind a négy alkalommal döntetlen született, míg a Szlovák Kup negyeddöntőjében a későbbi győztes Rózsahegy egy góllal győzni tudott Dunaszerdahelyen és kiejtette a dunaszerdahelyi együttest. A DAC legutóbbi hat bajnokiján nem szenvedett vereséget a Rózsahegytől, igaz ebből négy is döntetlennel végződött. A sárga-kékek 2022 márciusában kaptak ki legutóbb a Rózsahegy vendégeként, akkor súlyos 4-1-es vereséget szenvedtek a dunaszerdahelyiek.

A bajnokság másik csallóközi együttese az újonc Komáromi FC ideiglenes otthonában Aranyosmaróton fogadja a Zólyombrézót. Radványi Miklós együttese sorozatban három vereséget szenvedett, így a vasgyáriak ellen ismét a győztesek útjára lépnének a lila-fehérek. A komáromiak vezetőedzője korábban a Zólyombrézót is irányította, így számára különleges lesz ez a mérkőzés. A bajnokság harmadik magyar érdekeltségű csapata a többségi magyar tulajdonba tartozó FC Kassa keleti rangadót játszik Zemplénben, ahol a Nagymihály vendégei lesznek a kassai sárga-kékek.